Gabinet kosmetyczny - zabiegi oczyszczające na twarz

Gabinet kosmetyczny – zabiegi oczyszczające na twarz

Gabinet kosmetyczny – zabiegi oczyszczające na twarz – gabinet kosmetyczny jest dla każdego. Wiele osób ma wrażenie, że odwiedzają go tylko kobiety. Oczywiście głównymi klientami jest płeć piękna, która dba o swój wygląd i stara się zachować urodę przez cały rok, ale panowie też nie są tu rzadkimi gośćmi. Przyjeżdżają po takie usługi jak kosmetyka, manicure i pedicure. Lista usług jest znacznie szersza. Są to różnego rodzaju wizaże, sprzętowe usługi kosmetologiczne, masaże antycellulitowe, depilacja laserowa, przekłuwanie uszu itp.

Oczyszczanie twarzy w gabinecie kosmetycznym

Peeling to jeden z rodzajów zabiegów, czyli proces oczyszczania skóry twarzy za pomocą specjalistycznej techniki. Specjalny aparat z różnymi nasadkami delikatnie usuwa martwe komórki naskórka. Jego działanie występuje w ruchach okrężnych z różnymi prędkościami, zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. W tym procesie oczyszczania twarzy następuje odnowienie warstwy naskórka, poprawia się ukrwienie podskórne, zostają oczyszczone i zmniejszone pory.

Próżniowe czyszczenie twarzy

Przy próżniowym oczyszczaniu twarzy kosmetyczka korzysta ze specjalnego aparatu. W dyszy urządzenia (aplikatorze) do terapii podciśnieniowej powstaje silnie wyrzucane powietrze, w wyniku, czego zasysane jest do skóry twarzy. W ten sposób usuwane są zanieczyszczenia, pory są całkowicie otwarte, a komórki warstwy rogowej naskórka złuszczają się. Pod wpływem podciśnienia pobudza się ukrwienie skóry i następuje jej drenaż limfatyczny. Jednocześnie sam zabieg jest najmniej traumatyczny i praktycznie bezbolesny w porównaniu z innymi popularnymi metodami oczyszczania twarzy. W zależności od rodzaju skóry i jej stanu, oczyszczanie odbywa się zarówno w połączeniu z innymi metodami czyszczenia, jak i jako samodzielny zabieg. Ten zabieg wykonywany w gabinecie kosmetycznym jest niezastąpiony do kompleksowej pielęgnacji skóry tłustej. Wskazania: zatory łojowe i zaskórniki na twarzy, skóra tłusta lub mieszana.

Oczyszczanie twarzy ultradźwiękami (peeling ultradźwiękowy skóry)

Zastosowanie ultradźwięków pozwala skutecznie oczyścić skórę bez odczuwania dyskomfortu bólowego. Zabieg może zostać wykonany na każdym typie skóry, nawet na skórze bardzo wrażliwej, z objawami trądziku różowatego.

Pod wpływem peelingu ultradźwiękowego:

  • Skóra zostaje oczyszczona z zanieczyszczeń zewnętrznych.
  • Usuwane są martwe komórki naskórka.
  • Kanały gruczołów łojowych otwierają się, ich rozmiar maleje.
Gabinet kosmetyczny - zabiegi oczyszczające na twarz
Gabinet kosmetyczny – zabiegi oczyszczające na twarz

Pod wpływem wibracji o wysokiej częstotliwości następuje mikromasaż skóry na poziomie komórkowym, w wyniku, którego przyspieszane są procesy metaboliczne w komórkach, poprawia się ukrwienie i krążenie limfy w skórze. Po ultradźwiękowym oczyszczeniu twarzy skóra staje się świeższa, bardziej miękka, wyrównany jest koloryt i zwiększone nawilżenie. Ze względu na poprawę miejscowego krążenia krwi i limfy zmniejsza się obrzęk. Warstwa rogowa naskórka, która składa się z obumierających komórek, staje się cieńsza. Nakładanie kremów i masek na skórę oczyszczoną ultradźwiękami poprawia wnikanie substancji aktywnych z jej powierzchni do głębokich warstw.

Przed czyszczeniem ultradźwiękowym wykonywanym w gabinecie kosmetycznym nie jest wymagane parowanie skóry. Wystarczy wykonanie demakijażu i standardowe oczyszczanie skóry. Aby poprawić przenoszenie fal ultradźwiękowych na skórę, jej powierzchnię zwilża się cieczą. Podczas czyszczenia nie pojawiają się nieprzyjemne doznania, wyczuwalny jest jedynie dotyk metalowej płytki do skóry. Tylko w tych obszarach twarzy, gdzie kości znajdują się bardzo blisko skóry (na przykład w okolicy jarzmowej), można wyczuć wibracje. Czas trwania peelingu ultradźwiękowego w gabinecie kosmetycznym to 15-20 minut.

Elektroforeza to częsta procedura wykonywana w gabinecie kosmetycznym

Elektroforeza to metoda fizjoterapii stosowana w gabinetach kosmetycznych, w której organizm jest jednocześnie narażony na działanie prądu stałego i substancji leczniczych. Osobliwością elektroforezy jest to, że cząsteczki roztworu leku są wprowadzane przez skórę lub błony śluzowe dokładnie pod wpływem zewnętrznego pola elektrycznego. Kanały gruczołów potowych i ujście mieszków włosowych szczególnie dobrze przewodzą prąd elektryczny. Produkt leczniczy do elektroforezy zawiera naładowane cząstki tzn. jony, które w zależności od ich ładunku są wprowadzane z jednej lub drugiej elektrody. Lub pod wpływem prądu elektrycznego roztwór zostaje naładowany i rozkłada się na jony.

W takim przypadku można podawać kilka substancji leczniczych z różnych biegunów. Procedura elektroforezy jest całkowicie bezbolesna, w miejscu ekspozycji odczuwalne jest jedynie lekkie mrowienie. Pod działaniem prądu stałego jony roztworu przechodzą w grubość skóry i gromadzą się w niej, tworząc lokalny magazyn, z którego następnie w określonym czasie (zwykle 2-3 dni) powoli dostają się do organizmu w postaci drenażu krwi. Jednocześnie aktywne jony podrażniają zakończenia nerwowe w skórze, co prowadzi do uwolnienia pewnych biologicznie aktywnych substancji w tkankach organizmu, które już mają ogólny efekt, prowadząc do zmiany stanu funkcjonalnego ośrodkowego i autonomicznego układu nerwowego, aparatu hormonalnego.