Sodowanie ile kosztuje?

Sodowanie ile kosztuje?

Sodowanie ile kosztuje? Sodowanie to całkowicie ekologiczna metoda, które celem jest renowacja różnych powierzchni, np. drewnianych lub murowanych budynków. Stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznych metod czyszczenia takich jak piaskowanie. Można ją wykorzystać jako etap przygotowujący przed malowaniem lub renowacją. Znajduje szerokie zastosowanie do czyszczenia części motoryzacyjnych.

Niewątpliwie sodowanie posiada wiele zalet. W związku z tym niektórzy zastanawiają się, ile kosztuje taka usługa. Wycena jest zawsze tworzona indywidualnie. Wiele zależy od stopnia zabrudzenia powierzchni, a także jej wielkości. Cena zawsze ustalana jest na korzyść klienta. Warunki współpracy można dopasować do konkretnych wymagań klienta.

Od czego zależy cena sodowania?

Cena sodowania zależy przede wszystkim od rodzaju czyszczonej powierzchni. Specjaliści podkreślają zasadniczą różnicę, która wynika z rodzaju czyszczonej powierzchni. Przede wszystkim między sodowaniem wielkopowierzchniowych domów, a małych elementów samochodowych. Na cenę wpływa również czas jej trwania. Czasochłonne sodowanie będzie kosztować więcej niż prosta usługa obejmująca niewielką powierzchnią. Części o niestandardowych kształtach wymagają dużej precyzji, co wiąże się z poświęceniem większej ilości czasu. Im bardziej skomplikowana powierzchnia, tym więcej czasu wymaga. W związku z tym cena ustalana jest na podstawie indywidualnego zamówienia. Czy sodowanie się opłaca? Po pierwsze należy podkreślić, że zabieg jest bezpieczny, bezinwazyjny oraz bardzo skuteczny. Znajduje szczególne zastosowanie w przypadku elementów delikatnych i wrażliwych na uszkodzenia, które mogłyby ulec zniszczeniu podczas intensywnych działań czyszczących. W związku z tym specjaliści uznają ją za usługę najwyższej jakości. Klient, który ją zamawia, zyskuje pewność, że wszystkie czyszczone elementy będą prawidłowo zabezpieczone. Dzięki temu sodowanie wykorzystywane jest między innymi do renowacji obiektów zabytkowych, jak i karoserii samochodowej. Cena sodowania zależy także od tego, jak wymagająca w czyszczeniu jest konkretna powierzchnia. Opłacalność sodowania zależy zatem od wielu czynników. Niemniej, wysoka jakość zabiegu zdecydowanie przemawia na jego korzyść.

Jakie są zalety sodowania?

Sodowanie ile kosztuje?Sodowanie ma naprawdę wiele zalet. Po pierwsze gwarantuje bezpieczny i wygodny sposób czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Jednocześnie pozwala zaoszczędzić pieniądze na materiale czyszczącym. W związku z tym pozostaje również metodą ekologiczną. Usuwanie wymagających plam odbywa się bez szkody dla środowiska, jest również zadaniem łatwym. Nie powoduje zarysowań i nie uszkadza w żaden sposób powierzchni. Co więcej, w trakcie sodowania można zastosować czyściwa o różnej granulacji, w tym sodę oczyszczoną lub szkło granulowane. W ten sposób można usunąć nawet najmniejsze zabrudzenia i stworzyć chropowatość pod malowanie. Metoda niweluje także ryzyko wystąpienia pylicy.

Ile to kosztuje sodowanie?

Koszt sodowania różni się w zależności od kilku wspomnianych wcześniej czynników. Poza tym na cenę wpływ ma również miejsce, w którym działa firma, a także konkurencyjność usługi. W przypadku powierzchni drewnianej cena za sodowanie można wynosić od 40 do 120 zł za m2 powierzchni. Wartość ta spada proporcjonalnie do powierzchni przedmiotu, jak i małego skomplikowania zadania. Warto podkreślić, że usługa najlepiej sprawdza się w przypadku miejsc trudno dostępnych, do renowacji cennych zabytków lub delikatnych materiałów. Specjaliści potwierdzają, że sodowanie jest bezpieczniejsze i skuteczniejsze niż tradycyjne piaskowanie.

Jakie są rodzaje sodowania?

Sodowanie można podzielić ze względu na materiał, którego dotyczy. W związku z tym wyróżniamy sodowanie:

– drewna. Dotyczy oczyszczania obiektów architektonicznych, w tym: zabytkowych kościołów, tarasów, budynków mieszkalnych, pomników i wielu innych,

– budowalne. Polega na natryskiwaniu zanieczyszczonej powierzchni za pomocą strumienia cząsteczek sody, aplikowanych pod ciśnieniem. W momencie kontaktu z czyszczonym materiałem wybuchają, co pozwala wymiatać brud,

– w motoryzacji. Znajduje zastosowanie w oczyszczaniu starych powłok lakierniczych, karoserii samochodowych, a także pozostałych elementów motoryzacyjnych. Stosowane jest również do podzespołów. W przeciwieństwie do piaskowania nie tworzy rys, ani nie pogłębia chropowatości powierzchni. Metoda jest delikatna, nie wywołuje zginania materiału i nagrzewania się powierzchni. Jest również bezpieczna dla szyb, aluminium, plastiku, jak i elementów gumowych,

– cegły. Materiał charakteryzuje się wysoką porowatością, co przekłada się na zjawisko nasiąkania wodą. Cegły absorbują wodę, a wraz z nią odkłada się sadza, pył, kurz oraz inne zanieczyszczenia. W ten sposób znacząco obniżają wartość estetyczną cegły. Kolor traci intensywność, a budynek wydaje się bardziej zniszczony.

Podsumowując, sodowanie to prosta i wydajna metoda, która jest w pełni bezpieczna dla czyszczonego tworzywa. Stąd też wynika ogromna popularność metody.